Ustawianie rozsiewaczy nawozów Sulky X 36 i X 44, kalibracja rozsiewacza


http://www.korbanek.pl – więcej filmów i informacji
Na filmie zostało pokazane jakie czynności są wymagane, aby prawidłowo uruchomić rozsiewacz nawozów Sulky serii X (modele X36 i X44). Podobna zasada jest również stosowana do innych modeli rozsiewaczy Sulky.

Pierwsze uruchomienie oraz przeprowadzenie próby kręconej dawki oraz kontroli szerokości roboczej mają ogromny wpływ na uzyskanie wysokiej precyzji rozsiewu nawozu granulowanego.

Film pokazuje jak łatwo i szybko można przystosować maszynę do rozsiewanego nawozu granulowanego.

Film trwa ponad 17 minut, czynności są więc pokazywane w czasie rzeczywistym. Niespełna 20 minut wystarczy, by precyzyjnie ustawić rozsiewacz do pracy i sprawdzić te ustawienia!

Istnieje również możliwość wydrukowania tabel z ustawieniami przez internet. W tym celu prosimy o wejście na stronę producenta, na której znajduje się FERTITEST (w języku polskim): http://fertitest.sulky-burel.com/FertiKli/?lng=po lub na stronę http://www.sulky.pl/ustawienie-rozsiewacza-nawozow-on-line.html

Wartości ustawienia szerokości i dawki dla FERTITEST są podawane dla orientacji.

Z powodu różnych właściwości fizycznych nawozów (związanych z warunkami klimatycznymi, z warunkami składowania, z typem nawozu różniącym się w zależności od producenta, itp.), podawane ustawienia mogą różnić się od rzeczywistych ustawień maszyny dla danego nawozu, w rzeczywistych warunkach pracy.

Dlatego zalecamy systematyczne przeprowadzanie próby kręconej dawki wysiewu i kontroli szerokości roboczej (jak na prezentowanym filmie), zgodnie z zaleceniami z instrukcji obsługi rozsiewacza w celu uzyskania największej możliwej precyzji ustawienia.

You must be logged into post a comment.